رژیم لاغری و کاهش وزن با نیوشا

دمنوش طب 13 اکتبر 18 1,718 بازدید دسته بندی:

رژیم غذایی برای مشکل چاقی با نیوشا

برای درمان چاقی و کاهش وزن درمان هائی وجود دارد که برخی بر روی هورمون های سیری و گرسنگی تاثیر گذاشته، برخی باعث کاهش جذب مواد مغذی و کالری ها در بدن شده و برخی مستقیماً بر روی چربی های بدن تاثیر می گذارند.
غذاهای گرمازا یا حرارت ‌زا با افزایش دمای بدن به افزایش سوخت‌ و ساز و کالری سوزی کمک می کنند. اگر به طبیعت اطراف مان نگاهی بیندازیم، می بینیم موادی وجود دارد که تاثیر زیادی روی چاقی داشته باشند.
ما می خواهیم در این مقاله انواع روش های لاغری با نیوشا را بررسی کنیم.

کاهش وزن و لاغری با نیوشا

چای ماسالا نیوشا

در طب سنتی برای کاهش وزن توصیه می شود از مواد با طبع گرم و خشک استفاده شود.

برای مثال دارچین با طبع گرمش (دارای طبع گرم و خشک بوده)، باعث افزایش متابولیسم بدن شده، سوخت و ساز بدن را بالا می برد. با تحریک سلول های چربی به سوختن، باعث می شود چربی ها در بدن بجای انباشته شدن بسوزند.

زنجبیل نیز طبع گرم و خشک داشته٬ خاصیت کاهش اشتها و سیرکنندگی دارد که به آب کردن شکم و پهلو کمک می کند.

میخک هم با طبع گرم و خشک ، باعث افزایش چربی سوزی و کاهش اشتها می شود. همچنین خواص ضد میکروب و ضد سرطان داشته، به تقویت سیستم ایمنی و سلامت کبد کمک می کند.

کارشناسان ما تلاش کرده اند تا کلکسیونی از این مواد طبیعی با نام چای ماسالا نیوشا بسازند. چای ماسالا معجزه ای برای لاغری و کاهش وزن محسوب می شود. این چای مخلوط چای سیاه، زنجبیل، دارچین، هل و میخک است.

این محصول علاوه بر کاهش وزن و لاغری، در متعادل کردن طبع بدن٬ مخصوصاً تعادل طبع برای افراد سرد مزاج نیز تاثیر بسزائی دارد.
این معجون برای همه افراد در روزهای سرد زمستان توصیه می شود. هم چنین باعث تقویت قوای جنسی و تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از سرماخوردگی در افراد می گردد.

 لاغری با نیوشا - چای ماسالا نیوشا

 

 

دمنوش حس خوب زندگی نیوشا

آویشن (طبع گرم و خشک ) برای پیشگیری و درمان بیماری هایی از قبیل سرطان، برونشیت، بیماری های قلبی و استرس مفید است. قبل از تولید آنتی بیوتیک ها در علم پزشکی، از روغن آویشن برای درمان عفونت ها استفاده می شده است.

آویشن دارای غلظت بالای آنتی اکسیدان و ضد سرطان، تقویت سیستم ایمنی است. باعث کاهش استرس و مسکن موضعی برای دردهای میگرنی است و تقویت کننده روحیه بوده. آویشن علاوه بر داشتن خواص ذکر شده٬ باعث کاهش وزن نیز می شود.

زیره سوغاتی شهر کرمان است ، دارای طبع گرم و خشک است. رطوبت را در بدن برطرف کرده ، ورم و چاقی را از بین می برد.
اسهال را معالجه می‌کند و از طرفی درمان یبوست نیز هست.

زنیان از طریق کم کردن اشتها به کم کردن وزن کمک می کند. به هضم غذا کمک کرده و از جمع شدن چربی در بدن منجر می شود. همینطور به دفع و جذب آسان مواد غذائی و درمان نفخ و سوء هاضمه کمک می کند.

از خصوصیات آویشن، زیره و زنیان می توانید در دمنوش حس خوب زندگی نیوشا بهره ببرید.

لاغری با نیوشا - دمنوش حس خوب زندگی نیوشا

 

 

مخلوط چای سبز و جنسینگ و عسل نیوشا

جینسینگ می تواند سوخت و ساز بدن را زیاد کرده و انرژی را افزایش دهد. همینطور باعث تقویت قوای جنسی در بدن می شود و بخاطر خاصیت ضدمیکروبی که دارد باعث تقویت سیستم ایمنی می گردد. همینطور قند خون و کلسترول را تنظیم می کند.

عسل می تواند در کاهش وزن تاثیر داشته باشد.‌ به تامین پروتئین ها، آب، قند، فیبر، و بسیاری مواد مغذی دیگر در رژیم کاهش وزن کمک کند.

می توانید از تاثیرات مثبت چای سبز، جنسینگ و عسل در کنار هم در مخلوط چای سبز و جنسینگ و عسل کیسه ای نیوشا استفاده کنید.

لاغری با نیوشا - چای سبز و جنسینگ و عسل نیوشا

چای نعناع فلفلی نیوشا

معمولاً به کسانی که دچار نفخ شکم شده اند، توصیه های گیاهی زیادی می شود . برای مثال همراه غذا در کنار سبزی ها نعنا مصرف کرده یا بعد از غذا عرق نعنا بنوشند.
تاثیر نعنا فلفلی نیز در کاهش اشتها ثابت شده است؛ مخصوصاً در افرادی که دچار پرخوری عصبی می شوند موثر واقع می شود.
دمنوش آن بوی بسیار مطبوعی دارد. بجز سوء‌ِهاضمه و نفخ شکم، برای درمان روده تحریک پذیر، حالت تهوع و ‌درمان دردهای قاعدگی مناسب است.

جهت بهره بردن از خواص این گیاه می توانید چای نعناع فلفلی کیسه ای نیوشا مصرف کنید.

لاغری با نیوشا - چای سبز و لیمو کیسه ای نیوشا

 

 

چای سیاه معطر تمشک آبی

بلوبری یا تمشک آبی میوه ای است که بومی شمال آمریکا می باشد و در ایران کمتر یافت می شود. رنگدانه های موجود در این میوه باعث تقویت حافظه و یادگیری و بهبود عملکرد مغز می گردد. قند خون و کلسترول را تنظیم می کند. در چاقی ناشی از چاقی ژنتیکی موثر بوده و در کاهش وزن به خصوص چربی های شکمی تاثیر دارد. در کنار رژیم های لاغری استفاده از این میوه توصیه می گردد.

می توانید از چای سیاه معطر تمشک آبی کیسه ای نیوشا برای کاهش وزن استفاده کنید.

لاغری با نیوشا - چای سیاه وتمشک آبی نیوشا

پست قبلی
پست بعدی
دیدگاهی بنویسید
نیوشا
0